Vaša krema za zaštitu od sunca takođe treba da pruži UVA zaštitu… Šta je onda sa tradicionalnim kremama za zaštitu od sunca na tržištu? One pružaju ovu zaštitu na dva načina:
U Evropi, to je naznačeno na deklaraciji 'UVA' unutar kruga. Da bi mogao da se koristi ovaj simbol, UVA zaštita mora biti jednaka barem trećini UVB zaštite, u skladu sa evropskim regulacijama. To znači da zaštita od UVA zraka nije najbolja što stvara neravnotežu između zaštite UVB i UVA zraka.
Uglavnom, druge tradicionalne kreme za zaštitu od sunca koje žele da dostignu veći UVA indeks, uključuju veći broj filtera sa većom koncentracijom da bi mogle da efikasno blokiraju UVA zrake. Sa većim brojem sastojaka, koža je preopterećena i postoji još veći rizik da krema za zaštitu od sunca iziritira kožu. Samim tim ne može da se koristi, što nije dobro rešenje.
Da sumiramo, kreme za zaštitu od sunca sa skoro kompletnom UVB zaštitom pružaju kratkotrajnu zaštitu bez opekotina od sunca. Međutim, ne uzimaju u obzir dugoročnu zaštitu koja je potrebna i koja sprečava prevremeno starenje i rizik od raka kože. Ovo stvara neravnotežu u odbranbenim mehanizmima kože. Održavanje ravnoteže u svim delovima ekosistema kože je veoma važno za dugotrajno zdravlje.
Osim toga, veće su šanse da će koža tolerisati kremu za zaštitu od sunca koja sadrži samo sastojke koji su neophodni i iskorišćeni u odgovarajućoj dozi.